czerwca 07, 2017

Szczotkowanie ciała na sucho . Jaką szczotkę wybrać? I jak to robić?
    Szczotkowania ciała na sucho.Temat jest już mocno zjechany i przetrawiony przez wiele osób. Przewijał się wiele razy w necie , na blogach , w prasie, tv itp. itd. Jednak dla mnie to kompletna nowość mimo że mam już swoje trzy dychy na karku odkryłam ten patent dopiero niedawno. 
     Szczotkować zaczęłam się niedawno, a to za sprawą tego że moje ciało obecnie jest daaaalekie od ideału i mam mega okropny cellulit. Nieprzyjemnie zaczęło być też dla mnie to moja skóra mimo używania pierdyliona mazideł bywała w niektórych częściach mocno szorstka i chropowata. Postanowiłam dlatego co z tym zrobić. Przypomniałam sobie o tym szczotkowania jakoś tak ..po prostu, gdzieś tam coś tam czytałam coś słyszałam. Postanowiłam spróbować. 
     I dziś mogę powiedzieć że po dwóch tygodniach regularnego stosowania moja skóra ma się dużo lepiej.

Jaka szczotka? I jak to robić?

    Swoją pierwszą szczotkę miałam z Tesco chyba. Drugą kupiłam dziś w Rossmannie na kijku z wypustkami. (koszt 10,99).Pierwszą wywaliłam bo długo ją miałam, używałam wcześniej tylko do mycia pleców. Wiec jak ja zaczęłam intensywnie trzeć całe ciało to szybko poleciała do kosza:P Generalnie tutaj nie ma co przesadzać i wystarczy kupić zwykła szczotkę z włosia w ulubionej drogerii czy innym dostępnym sklepie. I droga i tania będą działać dokładnie tak samo.
A jak to robić?
Ja masuję skórę na sucho z rana zaczynając od dołu czyli od stóp i pionowymi ruchami kieruje się ku górze. Jedynie na brzuchu robię okrężne ruchy .generalnie zasada jest taka aby masować ciało w stronę serca.
Ważna jest też kolejność:
  1. Prawa noga, prawa ręka, prawy pośladek
  2. Lewa noga,lewa ręka,lewy pośaldek
  3. Plecy
  4. Brzuch
  5. Po bokach.
Takie szczotkowanie powinno trwać minimum 5 minut.


Później idę pod prysznic i po prysznicu zarzucam na ciało jakiś balsamik lub olejek (w zależności co będę danego dnia robić).

Zalety szczotkowania na sucho:
  • Poprawienie nastroju - uwierzcie takie szczotkowanie vel masowanie doskonale rozluźnia mięśnie i odpręża .
  • Ujędrnia skórę, pomaga w widoczny sposób w rozbijaniu tkanki tłuszczowej pod skórą czyli cellulit jest mniej widoczny.
  • Pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu, dzięki pobudzeniu naszego krążenia,nasz układ limfatyczny lepiej pozbywa się toksyn.
  • Nasza skóra ma lepszy koloryt , odblokowują się pory i nie wrastają tak włoski po depilacji.
Na chwile obecną ma taki plan aby praktykować szczotkowanie codziennie lub co dwa dni do końca życia :D

Polecam!


Kontakt do mnie :
recenzje@onet.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetyczne Recenzje , Blogger